В Токмаку почнуть працювати над активізацією шкільного самоврядування

Благодійна організація «Перспектива Токмак», яка діє на базі ЗОШ №5, ініціювала створення команди, яка буде писати проекти та брати участь в грантових конкурсах. І одним з напрямків її роботи буде активізація шкільного самоврядування.

В рамках реалізації даного напрямку була проведена зустріч представників педагогічних та учнівських колективів ЗОШ№5 і 6, громадських організацій, депутатів міської ради – Станіслава Глущенка, Сергія Івченка, Владислава Мікші та інших, а також ЗМІ. На ній були презентовані перші напрацювання команди та досвід участі у тренінгах проекту «Успішні локальні громади». А також обговорені ідеї щодо реалізації ідей по активізації молоді міста.

Гостем заходу став представник проекту «Успішні локальні громади» Тарас Прокоп. Він зокрема розповів про проект, який почав реалізовуватись ще в 2014 році і вже декілька областей мають досвід роботи з ним. За словами Тараса проект покликаний активізувати людей на місцях, щоб вони почали самі робити зміни у житті своєї громади.

19686252 160589744485174 256182807 o

На думку голови благодійної організації, депутата Токмацької міської ради Владислава Мікши, участь у таких проектах є цікавим і корисним досвідом для громади міста, і ефективною допомогою у вирішенні нагальних проблем.

Ініціативна група в рамках своєї роботи взяла участь в тренінгу «Успішні локальні громади», що проходив в м. Запоріжжі. Нею була опрацьована проблема пасивності громади, проведено аналіз та анкетування. В результаті було виявлено, що найактивнішою віковою категорією в місті є учнівська молодь. Тому творча група дійшла до висновку, що найбільш ефективним методом впливу на шкільну молодь є активізація шкільного самоврядування».

Подальшим кроком у роботі стало проведення «круглого столу» за участю представників міського відділу освіти, директорів шкіл, активістів шкільного самоврядування. Під час заходу було визначено ставлення зацікавлених сторін (стейкхолдерів) до проекту і методів взаємодії з ними.

Своєрідним підсумком роботи ініціативної групи і стала зустріч з представниками шкіл та громадських організацій, під час якої присутнім були представлені результати збору та аналізу локальних проблем, та пропозиції щодо активізації шкільного самоврядування та написання проектів.

За словами депутата міської ради і учасника ініціативної групи Станіслава Глущенка, проект «Успішні локальні громади» має на меті розвиток спроможності місцевих громад. І реформи, які відбуваються в нашій країні якраз спонукають всіх думати про те, яким чином будуть проходити зміни в громадах. Ось чому треба активізувати громади, аби вони змогли проявляти ініціативи, реалізовувати ідеї. І в першу чергу важливо заохотити молодь до співпраці, а також допомогти їм отримати потрібні навички для такої роботи.

Учасники зустрічі висловили свої думки, щодо напрямків подальшої роботи та озвучили ідеї, над якими б хотілося працювати. Серед пропозицій, які прозвучали - проведення спортивних масових заходів, квестів, молодіжних розважальних заходів, різноманітних навчальних тренінгів та ін.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top