Не можна позбавляти нашу молодь ініціативи, бажання змінювати себе і світ

В нашому місті створено ініціативну групу, яка працюватиме над проектами та брати участь в грантових конкурсах. До неї увійшли депутати міської ради, зокрема і я, а також, представники шкіл міста та громадських організацій.

Днями, в рамках роботи групи була проведена зустріч педагогів та учнів ЗОШ№5 і 6, громадських організацій, депутатів міської ради. Під час неї були представлені результати нашої роботи, зокрема - збору та аналізу локальних проблем нашого міста, та пропозиції щодо активізації шкільного самоврядування та написання проектів.

Треба сказати, що цей захід, є проміжним етапом у підготовці проекту, спрямованого на удосконалення, поліпшення шкільного самоврядування. Адже, як бачимо, дорослі здебільшого замість школярів приймають рішення, як їм буде краще і при цьому не цікавляться їхньою думкою. Але так не повинно бути, бо ми лишаємо нашу молодь ініціативи, бажання змінювати себе та навколишній світ.

На мою думку, шкільне самоврядування – є важливою складовою у формуванні молодіжного відношення до тих процесів які відбуваються навколо нас - як на шкільному рівні, так і на рівні держави. Чому? Ми часто замість молоді приймаємо рішення, це ті рішення, які нам – дорослим - здаються важливими, але насправді молодь може не підтримувати їх, не сприймати. В результаті чого ми бачимо ініціативу, яка не отримує своєї реалізації в дійсності, і так одна - друга не втілюється в життя, через що у юнаків та дівчат пропадає бажання діяти, розвиватися. І що ми отримуємо в результаті- в суспільство виходить громадянин, не готовий бути повноцінним членом суспільства, не готовий захищати свої права, інтереси, не готовий проявляти зацікавленість до поліпшення та зміни простору навколо нього. Тому для того, щоб наше суспільство було більш активним, я вважаю, що працювати потрібно з молоддю. І шкільне самоврядування - є один з інструментів, який може навчити і показати шлях молодому поколінню, як це може бути вже у дорослому житті. Щоб учні на своєму рівні могли зрозуміти, які механізми використовувати для вирішення своїх шкільних питань, і потім зможуть це зробити вже в дорослому житті. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top