В процесі реорганізації лікарні треба захистити права медпрацівників

У питанні лікарні, що ми маємо на сьогодні – нестача коштів і невисока якість медичних послуг. 10 мільйонів гривень виділено з міського бюджету на функціонування установи, і це крім медичної субвенції. Крім того, нестача коштів на утримання ЦРЛ складає ще 10 мільйонів гривень. До того ж, багато хто не задоволений якістю послуг, які надає лікарня.

Як правило, на лікування витрачаються чималі гроші, тобто безкоштовним його можна вважати тільки умовно. При таких обставинах терміново треба шукати вихід з ситуації, що склалася. Раніше обласний бюджет в кінці року допомагав місту закрити проблему з нестачею фінансів. Але так тривати довго не може. Вже зараз в області сказали, що подумають над цим питанням, але якщо гроші і будуть виділені, то в останній раз. Саме тому вже сьогодні треба думати, як лікарня буде працювати в 2018 році без додаткового фінансування.

Вже багато років керівництво міста ніяк не може вирішити з районом питання, у якій долі вони будуть  разом спів фінансувати медзаклад . Адже з боку району впевнені, що виділяють достатньо грошей на утримання лікарні, а місто с цим не погоджується. Для того, щоб вирішити цей багаторічну проблему, депутатам був запропонований проект рішення, який дозволить стосунки між містом та районом перевести у нову площину – договірних відносин. Я вважаю, що це нормально. Як приклад, Остриківська територіальна громада, яка вже працює з ЦРЛ на договірних засадах, і досі не виникало ніяких проблем з медобслуговуванням її мешканців. Для створення такої можливості потрібно змінити правовий статус лікарні, тобто комунальну установу перетворити в комунальне підприємство. Але до цього можна підійти різними шляхами. Перший варіант - це ліквідувати комунальну установу і створити комунальне підприємство( цей варіант було запропоновано депутатам місцевою владою). Другий варіант - не ліквідовувати медичну установу, а перетворити її в комунальне підприємство.

Саме перетворення, а не ліквідація лікарні я вважаю правильним кроком. У зв’язку з чим, мною було підготовлено проект рішення. В чому різниця цих двох підходів? У підсумку ми отримуємо два однакових результати - це комунальне підприємство. Але у випадку ліквідації - це потягне додаткові адміністративні витрати, пов’язані з отриманням ліцензій, та інших дозвільних  документів. І головна відмінність цих рішень -  на випадок ліквідації установи, всі співробітники звільнюються і набирається новий штат. Який буде порядок цього набору – невідомо, бо він не прописаний. Рішення про прийом на роботу буде приймати одно особисто керівник новоствореного підприємства.

Я запропонував провести процес реорганізації без звільнень, навіть, якщо це питання й постане, то порядок скорочення прописаний в законі, що виключає механізм ручного підбору кадрів, з яким я категорично не згоден, бо такий підхід порушує права медпрацівників.

На жаль мій проект не знайшов підтримки у більшості депутатів. 

Коментарі   

0 #1 Вячеслав Курдюков 28.07.2017, 07:24
Грунтовне, послідовне обгрунтування, легко сприймається, дозволяє зрозуміти позицію. На відміну від думок інших депутатів, які жорстко наполягають, не пояснюючі, чому вважають правильним саме таке рішення.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top