Що відбувається з пам’ятником Шевченка?

Протягом тижня йдуть жваві дискусії з приводу перенесення пам’ятника Тараса Шевченка. З цього приводу нам депутатам Токмацької міської ради Івченко С.В. та Лукаш В.О. хотілося б дати пояснення.

- 4 лютого в штаб Радикальної партії почала надходити інформація, що відбуваються роботи по демонтажу пам’ятника Тараса Шевченка, який знаходиться на головній міській площі. Депутати Токмацької міської ради Лукаш Вадим та Івченко Сергій одразу ж відреагували на повідомлення та виїхали на місце подій. Прибувши на площу вони побачили, що половина постамента пам’ятника Шевченка вже була демонтована. На питання депутатів: “хто ви такі та що тут робите?”, прозвучала відповідь, що вони робітники ПП “Благоуст”.

- З площі депутати попрямували в міську раду в кабінет міського голови Котелевського І.В. Як нам повідомили, що міського голови на робочому місці немає, тому бесіду з активістами вів Баглай О. На вимогу показати рішення ради або виконкому, по якому проводяться роботи на центральній площі міста, відповіли, що таке рішення на розгляд ради або виконкома ніколи не виносилося. Виявляється, що дане рішення прийняв одноосібно мер. Навіть не порадившись з депутатами. Звісно, це депутатів обурило, тому їхньою вимогою було зібрати депутатську комісію для розгляду цього питання. Депутатів запевнили, що вже наступного дня зберуть комісію, а до прийняття рішення комісії, демонтажні роботи припинять.

Що відбулось наступного дня на комісії?

- Вже зранку ми були в будівлі міської ради та були готові розглядати питання по пам’ятнику Шевченка. Але, як виявилося, не всім депутатам було повідомлено про засідання комісії з даного питання. Мотивували це тим, що не встигли всіх попередити. Також на даному засіданні були представники громадськості.

Як відбувалася робота комісії?

- Комісія розпочала працювати о 9:00. Перше, про що домовилися - не продовжувати будь-яких робіт по пам’ятнику до рішення комісії. Але, щойно депутати почали розмову, надійшло повідомлення, що пам’ятник таки зняли. Таким чином, наша міська влада знову показала неповагу та ігнорування до депутатів та громадськості Токмака. Те, що пам’ятник демонтували ще до рішення комісії обурило депутатів демократичних сил та представників громади міста. Вчинок міського голови являється неприйнятним, перш ніж будь-що робити у місті, обов’язково необхідно порадитись з депутатами та з громадою міста Токмак. Наступного дня з’явилось роз’яснення від управління культури м.Токмак Олени Корж: “Даний пам’ятник був встановлений за часів керівництва В.Ющенка, на приватні кошти. При цьому, місце де він знаходиться, було не найкращим”. Пам’ятник Т.Шевченка з’явився в 2002 році на центральній площі міста. Простояв він на цьому місці 14 років і до цього часу нікому не заважав.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top